Slavnostního otevření nově rekonstruovaného hřiště se dnes zúčastnili zástupci města v čele s primátorem Raduanem Nwelatim, dále zástupci školy a provozovatele hřiště, Škody Auto, krajského úřadu, ministerstva dopravy i dalších institucí.

Pravidla silničního provozu se zde učí děti z celého Mladoboleslavska a na konci kurzu většinou získají řidičský průkaz na jízdní kolo, tedy doklad, že znají základní pravidla pro jízdu na jízdním kole v ulicích. „Moje děti sem chodily obě a také získaly průkaz na kolo. Měly z toho velkou radost,“ dodal své zkušenosti primátor Raduan Nwelati.

Podle zástupců Škody Auto je tento projekt přesně tím, co firma hledala. „Chtěli jsme podpořit takovou činnost, která se přibližuje předmětu našeho podnikání a v rámci toho přispět společnosti. Také jsme chtěli něco, co přispěje k výchově dětí,“ uvedli zástupci automobilky.

Škoda Auto podobným způsobem podporuje i další dopravní hřiště v Náchodě. Sponzorský dar ocenili i zástupci provozovatele hřiště i ministerstva dopravy, kteří již podporují asi 136 dopravních hřišt po celé republice.