Nikoliv deset, ale dokonce dvanáct zájemců usiluje o místo uvolněného šéfa Dopravního podniku Mladá Boleslav! Vedení města původně oznámilo, že zájemců je deset, ale hned druhý den přišly další dvě přihlášky s ještě platným včerejším razítkem.

„Těší mě, že se přihlásilo tolik lidí. Znamená to, že lidé věří, že výběrové řízení bude korektní. Také to znamená, že lidé mají zájem pracovat a jsem rád, že budeme mít možnost vybrat toho správného z větší skupiny,“ uvedl primátor města Raduan Nwelati.

Všech 12 přihlášených dostalo od náměstka primátora Adolfa Beznosky obtížný úkol. Musí předložit koncepci obnovy sedmnácti autobusů a navrhnout, co je nutné udělat během prvního půlroku jejich působení. Háček je v tom, že zadání úkolu dostali toto pondělí a vypracovat jej musejí do zítřka. „Je to záměrně krátký čas. Potřebuji zjistit, jak jako manažeři pracují pod tlakem,“ uvedl primátor.

Kromě výběrového řízení na šéfa Dopravního podniku se právě rozjíždějí i další výběrová řízení na uvolněná lukrativní místa. V krátkém termínu potřebuje město Mladá Boleslav získat předsedu představenstva Centrothermu, provozního ředitele Compagu a vedoucího Odboru správy majetku Magistrátu města Mladá Boleslav.

„Stávající vedoucí odboru správy majetku Stanislav Hendrych končí k 15. červnu na základě žádosti ze zdravotních důvodů,“ informoval primátor Nwelati. To potvrdil i sám Hendrych. „Přitížilo se mi,“ řekl Deníku.

„Stanislav Hendrych je odborník na vysoké úrovni. Za odvedenou práci mu proto chci poděkovat. Rozhodně s ním budeme nadále komunikovat, neboť je chodící encyklopedií co se týče pozemků ve městě,“ řekl primátor. Zároveň uvedl, že výběrové řízení na jeho post už je vyhlášené a zájemci o toto místo se mohou přihlásit do výběrového řízení. „Zájemci se nejen o tomto výběrovém řízení, ale i o těch dalších na vedoucí místa, dozvědí buď na internetových stránkách města, nebo na úřední desce,“ poradil primátor.

Do poloviny června chce město znát i jména přihlášených na ředitele Compagu. Toto místo se má uvolnit od začátku července. V nejbližší době hodlá město určit i termín výběrového řízení na předsedu představenstva Centrothermu. „Doufám, že i na tento post se přihlásí hodně lidí,“ uzavřel primátor Mladé Boleslavi.