Cvičení, pohyb, sport a zábava. Čtyři slova, která vystihují to, co se v úterý dělo na mladoboleslavském Výstavišti v Mladé Boleslavi.

To, že cvičení je zdravé, že by měl cvičit každý z nás., to všichni víme, málokdo z nás to ale dodržujeme. TJ Sokol Mladá Boleslav v čele s jeho starostou Bohumilem Rosenkranzem všem přítomným ukázali, jaké sporty mohou v tělocvičně i mimo ní pod Sokolem provozovat. „Dnešní akce se koná k příležitosti 150 let založení Sokola a k tomu po celém Česku se koná takzvaná sletová štafeta,“ říká starosta mladoboleslavského Sokola Bohumil Rosenkranz.

Předání štafetového kolíku, v rámci sletové štafety se starosta zúčastní osobně. Štafetový kolík předá se svými sokoly v Benátkách a pojede se na kolech.

Sletová štafeta se v Mladé Boleslavi uskuteční v sobotu a v neděli 24 a 25 září. Před ní se právě Sokol Mladá Boleslav rozhodl uspořádat první ročník zábavného odpoledne se Sokolem.

Někteří totiž tak trochu na Sokol pozapomněli a je to škoda. „Kromě různých soutěží pro děti a ukázek sportu si děti mohou zasoutěžit v několika disciplínách,“ poznamenává starosta Sokola Rosenkranz.

Jak se starosta Sokola Bohumil Rosenkranz přiznal, na činnosti Sokola se podílí hlavně za pracovním stolem. „Já se na činnosti podílím hlavně v kanceláři a těch starostí je opravdu dost. Jak ale můžu, tak z ní utíkám, jdu si zahrát tenis nebo jezdím na kole,“ říká s úsměvem Bohumil Rosenkranz.

Noví členové jsou v Sokolu vítáni. „Momentálně je největší zájem o cvičení rodičů s dětmi, celoročně je zájem o florbal a pak také o plavání v bazénu. Kapacita ale není plná, snad kromě florbalu, který má členů velmi mnoho. „Nové členy přijímáme, mají u nás dveře otevřené. Sokol tak nějak myslím usnul na vavřínech, vše běželo tak nějak samospádem a myslím, že je potřeba o sobě dát vědět. Vždyť Sokol je od nepaměti vlastně taková přípravka, kde každý o sobě zjistí na jaký sport má, na jaký se třeba i hodí,“ dodává starosta mladoboleslavského Sokola Bohumil Rosenkranz.

Program odpoledne

Program se soustředil hlavně na děti. Ty si mohly zahrát šachy proti profíkům z šachového kroužku, svou zručnost si zkoušely v disciplíně hodu míčku na cíl nebo trefu florbalovou hokejkou na brankáře.

Návštěvníky ale zcela jistě potěšily ukázky bojových sportů a také capoeiry. Právě trenér capoeiry Karel Popovič, který je jak trenérem, tak také členem zastupitelstva TJ Sokol Mladá Boleslav, Deníku řekl o náboru nových členů. „ Dnes, v rámci zábavného odpoledne se Sokolem chceme vybrat také několik členů, přesněji do každého dětského oddílu tři až čtyři nové členy. Musí nám ale ukázat co umí, jak se dokáží hýbat a zda jejich pohybové vlohy jsou pro capoeiru dostatečné,“ říká Karel Popovič.

To byla bezesporu šance pro pár vyvolených. Míst v dětských oddílech je totiž hrozně málo. „V dětských kurzech je dětí hodně, musíme hlídat počty, protože třeba dvacet dětí na oddíl je i z hlediska bezpečnosti už vážně moc, to se pak nedá ukočírovat. Vybírat je budeme podle jejich zapálení pro capoeiru, určitě ne podle toho, že maminka nebo tatínek chce aby jejich dítě k nám chodilo,“ podotýká trenér capoeiry Popovič.

Jak nám také trenér capoeiry Karel Popovič prozradil, časově je jeho činnost s dětmi velmi náročná. On sám pracuje a capoeiře se věnuje ve svém volném čase. Přesto uvažuje o tom, že by se příští rok mohly otevřít dva nové kurzy pro nadšence tohoto zajímavého sportu.