Konec alkoholu, konec cigaret a konec sexu v propagaci určené zejména mladým lidem. Tak den před Štědrým dnem rozhodli zastupitelé ve Všejanech. A všichni pro návrh zvedli ruku.

S návrhem mezi všejanské zastupitele přišla místostarostka obce Kateřina Černá. Mají se tedy obyvatelé Všejan obávat toho, že jim tyto – pro mnoho lidí běžné věci – zůstanou navždy TABU? Ve sdělovacích prostředcích tomu tak určitě bude!

Jeden takový problém se tam objevil v létě. Obecním rozhlasem se pozvala mládež na diskotéku. Zazněla tam i informace o alkoholu. Problém byl záhy na světě. Zprávy z obecních tlampačů dolétly až k uším nezletilců, kteří také nakonec na diskotéku dorazili v hojném počtu. Jak také místostarostka Všejan uvedla, netrvalo dlouho a rozzuření rodiče mladých pijanů přišli na obecní úřad s oprávněnou stížností. Právě proto také Kateřina Černá zastupitelům předložila návrh, aby se obecními sdělovacími prostředky napříště mladí lidé nenabádali k pití alkoholu.

„V žádném případě nechceme zakázat propagaci kulturních akcí,“ upozorňuje Černá. O nabádání k pití alkoholu v nich ale už nezazní. Smyslem zákazu je to, aby obec Všejany eliminovala propagaci těchto nepříjemných zlozvyků mezi nezletilou mládeží. „Myslím si, že je to běžné. Například ve veřejnoprávní televizi také nejsou reklamy na alkohol či cigarety,“ uvedla místostarostka.

Za pravdu jí také dalo všech sedm zastupitelů. Výsledkem je tedy usnesení, které zakazuje propagaci alkoholu, cigaret a sexu ve všech sdělovacích prostředních Obecního úřadu ve Všejanech.

Z veřejného rozhlasu, internetových stránek obecního úřadu i Všejanských novin se tedy příště o podobných akcích, výhradně vybízejících k nezřízenému pití alkoholu či kouření, už lidé nedozví. „Jde nám o to, abychom děti uchránili od těchto zlozvyků,“ dodala závěrem Černá.