Zážitková gastronomie par excellence! Zatímco si hosté restaurace Václav ve Škoda Muzeu budou ve čtvrtek 9. října užívat speciální menu, dojde u jednoho ze stolů k vraždě. Mezi hlavním chodem a dezertem se tak každý z hostů může podílet na vyšetřování a pomoci kriminalistům dopadnout pachatele.

Café/Restaurant Václav představuje koncept takzvaných crime dinners jako úplně první v České republice. Návštěvníci, kteří přijmou pozvání, tak okusí atmosféru počátku 20. století a budou svědky vyšetřování zákeřného mordu, jež povede vyšetřovatel, který jako by z oka vypadl skutečným hvězdám z oboru – Vacátkovi, Boušemu či Brůžkovi.

„Okořeňte si gurmánský zážitek špetkou napětí a hrstí humoru. Možná to budete právě vy, kdo pomůže odhalit vraha. Hlavně se ale zaručeně pobavíte," slibuje Petr Matoušek, principál Divadýlka na dlani, které se Škoda Muzeem na Krimi večeru spolupracuje.

Dva zážitky za cenu jednoho si hosté užijí za 400 korun na osobu. V ceně je kompletní menu sestavené pouze pro Krimi večer. Program začíná v 18.30 hodin.

Počet míst je omezen, vedení Škoda Muzea se proto rozhodlo uspořádat opakování Krimi večera ještě 13. listopadu. Do budoucna se však počítá i s dalšími zápletkami.