Invazi zaznamenala například firma Compag, která ve městě provozuje několik desítek plakátovacích ploch. „Někdo mezi 28. a 30. zářím přelepil jednak zaplacené plakáty svými volebními, jednak se tu objevila pozvánka na akci se zpěvákem Danielem Landou,“ řekl Radomír Popek z firmy Compag.

Na plakátech politických konkurentů (třeba ODS nebo ANO 2011) i pořadatelů kulturních akcí se ve městě objevila propagace uskupení Volný blok, jehož celostátním lídrem je poslanec Lubomír Volný. "Všichni naši členové a příznivci, kteří jsou pověřeni vylepováním, mají určené plochy pro legální výlep plakátů a vědí, že jinam nic vylepovat nesmí. Jestli tomu je tak, jak říkáte, nese za to zodpovědnost spíš někdo, kdo chce naši stranu poškodit a není v našich silách zjistit, kdo takto jedná," uvedla předsedkyně Volného bloku a jednička středočeské kandidátky Jana Volfová.

Celkem bylo nelegálních plakátu po celém městě několik desítek.

Ilustrační foto
Mezi osmnácti registrovanými kandidátkami je i jedna, které nechce hlasy

Popkovi nyní nezbývá, aby nahlásil černý výlep magistrátu, od něhož má firma pozemky na své plakátovací plochy pronajaté. „Na policii to asi nemá smysl hlásit, škoda není nijak velká, ale rozhodně to poškozuje nás i naše zákazníky,“ uvedl Popek. Zároveň firmě vznikají další náklady spojené s odstraněním černého výlepu a vylepení nových plakátů platícím zákazníkům.

Majitelé míst, kam „černí“ vylepovači nejčastěji plakáty lepí, se mohou obrátit na soud a žádat náhradu škody. Takový postup volí především majitelé legálních výlepových ploch. Zda soudní při podstoupí i společnost Compag, není podle Popka nyní jisté.