Dary je možné přinášet na recepci mladoboleslavského Domu kultury, kde budou dary do sbírky přebírat denně od 8 do 12 a od 13 do 16.30 hodin. „Jedná se o materiální sbírku, která bude probíhat do 17. prosince, a lidé mohou darovat psí granule, konzervy, pamlsky, ale i pelíšky, teplé deky, obojky, vodítka, misky nebo úklidové a dezinfekční prostředky,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková. Samotní zástupci útulku upřesňují, že rádi uvidí kvalitní granule, fleecové deky, dřevitou vlnu, antiparazitní obojky, ale také třeba tablety na odčervení.

Akci podpořil i náměstek primátora Daniel Marek. „K Vánocům dobročinnost neodmyslitelně patří a pomoci našemu útulku právě v tomto období, ale i kdykoliv v průběhu roku, považuji za skvělý nápad," uvedl náměstek primátora.

Ilustrační foto.
Desítky lidí v baru po desáté večer. V Boleslavi zasahovala policie i strážníci

O tom, jak budou jejich dary předány opuštěným zvířatům, se nejen dárci mohou přijít přesvědčit sami. A to přímo do útulku na Štědrý den, kde bude pro návštěvníky otevřeno od 9 do 13 hodin.

Útulek se nachází v hájence nedaleko Mladé Boleslavi mezi městysem Březno a obcí Lhotky. Pro pejsky mají připravených devatenáct kotců a pro kočičky dvě místnosti i venkovní voliéru. Nechybí ani veterinární ošetřovna a veškeré potřebné zázemí. Zvířecí útulek začal fungovat letos na začátku března.