A nově mezi ně patří vlkavská školka, jak prozradila její ředitelka Jitka Čadilová.

A co vlastně Světová škola znamená? „Základní filozofie projektu podporuje vzdělávání a přípravu dětí na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej," vysvětluje Jitka Čadilová.

V letošním roce byl přitom v České republice tento titul udělen jen sedmi školám, a mezi nimi jediné mateřince, právě té ve Vlkavě.

Převzetí certifikátu se zúčastnila nejen ředitelka školky, ale také ti, kteří se o titul velkou měrou zasloužili, tedy zdejší předškoláci.

„Certifikát spolu se mnou přebrali Elenka Picková, Ondřej Rymarczyk, Matyas Kostrba a Kateřina Hejdová. Projekt vyvrcholil na závěrečném workshopu v Americkém centru v Praze pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a společnosti Člověk v tísni," popisuje ředitelka školky.

Ve Vlkavě se děti spolu se svými učitelkami v tomto roce zaměřily na ekologii, ochranu životního prostředí a především na nakládání s odpadem. Děti ukázaly, že jim budoucnost obce a světa není lhostejná, a na prezentaci pro rodiče a prarodiče se od nich mnoho zajímavých informací dozvěděli i dospělí.