Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlek pro vodní lyžaře není černou stavbou

Veselá - Vlek pro vodní lyžaře na pískovně ve Veselé, který vadí místním lidem, není černou stavbou. Potvrdil to stavební úřad v Mnichově Hradišti. „Vlek podle stavebního zákona nepodléhá žádnému povolovacímu režimu," vysvětlila Zuzana Kuntošová, vedoucí stavebního úřadu, který se případem zabýval právě na základě stížností.

27.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Podle starosty Ondřeje Lochmana nechal vlek na pískovně postavit v loňském roce soukromý investor, který v oblasti vlastní pozemky na souši i na vodě. Ke stavbě přitom nebylo vydáno žádné povolení, stavebním úřadem ani městem.

Starosta připomněl, že umístění staveb je v působnosti státní správy, v tomto případě stavebního úřadu. Vyjádřit se k nim může také místní samospráva. U vleku tuto možnost neměla, neboť vznikl bez žádosti o územní rozhodnutí.

„Stavební úřad rozhodl, že nejde o stavební, ale o herní prvek, na který není potřeba stavební povolení," připomněl starosta, podle kterého nemůže město nic dalšího podniknout.

Sám přitom proti vleku není. „Podobné vyžití především pro mladé není vůbec špatné. Bude však nutná domluva ohledně provozu vleku," poukázal starosta na problémy, které by v sezoně mohly radovánky vodních lyžařů provázet.

„Je to složité, protože se v lokalitě nachází zhruba deset domů a rovněž tam mají svůj revír místní rybáři," připomněl Lochman.

„Bylo by fajn, kdyby se nám s majitelem podařilo domluvit provozní dobu vleku pro vodní lyžaře tak, aby byly spokojené všechny strany. Důležité je, aby služba nerušila místní a nehatila práci rybářů," poznamenal starosta Veselé Ondřej Lochman. Záležet bude i na tom, zda bude chtít majitel vlek provozovat komerčně nebo pouze pro své přátele, jako tomu bylo dosud. Starosta věří, že se kompromis podaří najít. Stejný pohled na věc mají i rybáři. „Spolupracujeme jak s městem, tak s majitelem vleku a pevně věříme, že se nám podaří najít společnou cestu, abychom tam vedle sebe mohli bez problémů fungovat," sdělil Dušan Hýbner, předseda středočeských rybářů.

Autor: Pavla Franzkiová

27.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení