Letošní ročník přinesl jednu velkou novinku, a to rychlostní zkoušku Městská, která se jela hned na úvod. Mezi jezdci si ale oblibu nezískala. "Divácky to bylo zřejmě atraktivní, pro nás jezdce je to ale nutné zlo. Musíme být hodně opatrní, obrubníky jsou hodně blízko a musíme si dávat pozopr, abychom si nepoškodili vůz," řekl Jan Kopecký a jeho slova potvrdil i druhý v pořadí Václav Pech Junior. "Z mého pohledu to byl tak trochu nesmyls. Já osobně městské vložky nemám rád. Uznávám, že tady jde hlavně o diváky, ale tady ta vložka byla udělalaná pro nás špatně a podle mého názorů ani lidé z toho moc neměli," postesklt si Pech. Ten se závodu zúčastnil s automobilem Ford Fiesta R5. Kdo naopak Městskou ocenil byl Jan Černým, který si z Bohemky odváží bronz. "My jsme ho vyhráli, takže mě se moc líbil. Myslím si,m že k závodům patří a čím více se závodypřiblíží lidem, tím lépe," pochvaloval si jezdec, který sedl za volant Škoda Fabia R5.

NA Rally Bohemia se po čtyřech letech vrátil šestinásobný vítež tohoto závodu Roman Kresta, kterého k účasti přesvědčili děti. S vozem Škoda Fabia R5 se umístil na na krásném pátem místě. On sám byl s výsledkem maximálně spokojený. "Clověk musí stát nohama na zemi. Dlouho jsem nezávodil. Jelo se mi dobře, neměl jsem žádné zásadní problémy a auto na sobě nemá ani škrábnutí. Jsem se svým výsledkem nadmíru spokojen," prozradil legendární závodník.


Doslova smůla potkala v sobotu posádku ve složení Jan Dohnal a Jakub Venclík, kteří museli ze závodu odstoupit kvůli porušení dopravních předpisů při přejezdu mezi erzetami. "Dlouhé přejezdy a jejich krátký časový limit májí za následek to, že pokud chytnete třeba kamion a zdržíte se za ním, musíte ten čas někde stáhnout. Nám se tak stalo, vzniklou ztrátku jsme stahovali na plně přehledném úseku, kde jsme však přejeli plnou čáru. Přestupek viděla policejní hlídka. Než se incident vyřešil, přesáhli jsme daný časový limit," vysvětlil Dohnal, jehož tým v neděli ráno krtáce před začátkem druhé etapy oznámil, že ze závodu odstupují. "Rozhodli jsme se v soutěži dále nepokračovat. Mrzí nás to, omlouváme se fanouškům, ale nemělo smysl to lámat přes koleno," vzkázal fanouškům jezdec.


A závod nakonec musel opustit i Daniel Landa, kterému se ani na Rally Bohemia nevyhnula nehoda. Se svým vozem Škoda Fabia R5 narazil do stromu a nejvíce byla poškozena strana řidiče. Landa byl s lehkým zraněním převezen do liberecké nemocnice na traumacentrum, což potvrdil i mluvčí liberecké záchranné služby Michael Georgiev. "Ano, v rámci této akce jsme u této nehody s lehkým zraněním zasahovali," sdělil Georgiev. Podle pořadatelů Rally následná vyšetření u Landy prokázala jedno zlomené žebro. Po ošetření byl propuštěn do domácího léčení. Jeho navigátor Pavel Zalabák naštěstí vyvázl bez zranění.

Kvůli těžká havárii posádky Jakub Nipča a Tomáš Šmíd byla zrušena devátá rychlostní zkoušk pro historické vozy. Oba jezdci naštěstí z na první pohled ošklivé nehody vyvázli bez zranění. To potvrdil i facebookový status Šmída, který krátce po nehodě napsal: Žijeme. Víc není třeba…

Výsledky 44. ročníku Rally Bohemia

  • 1. Místo: Jan Kopecký a Pavel Dresler se Škodou Fabia R5
  • 2. Místo: Václav Pech junior a Petr Uhel s Fordem Fiestou R5
  • 3. místo: Jan Černý – Petr Černohorský se Škodou Fabia R5