V mimořádném termínu se ve středu 12. května sejde městské zastupitelstvo v Mladé Boleslavi. Primátor města Raduan Nwelati svolal jednání na 18. hodinu do velké zasedací místnosti magistrátu na Komenského náměstí.

„Zastupitelé projednají mimo jiné návrh na zrušení Fondu pro poskytování pomoci občanům postižených ekonomickou krizí, návrh na schválení příspěvku podnikatelům s místem podnikání na Staroměstském náměstí a přilehlém okolí i návrh na schválení plánu investic na rok 2010,“ řekla Boleslavskému deníku mluvčí magistrátu Hana Koišová.

Do zrušených prostor po krizovém centru se na přechodnou dobu přestěhuje městské informační středisko. „Protože se však nachází na Staroměstském náměstí, zrealizujeme stěhování až ke konci prací na rekonstrukci náměstí, tedy zřejmě v září,“ řekl Deníku šéf společnosti Kultura města Mladá Boleslav Pavel Filip.

Infocentrum se bude stěhovat kvůli plánované podzimní rekonstrukce budovy v centru Mladé Boleslavi na okraji náměstí Míru, respektive v Železné ulici, kde mimojiné sídlí i redakce Boleslavského deníku či střední škola Maja a informační centrum Dopravního podniku Mladá Boleslav.