Koncert, který se uskutečníl ve sportovním areálu v Hrdlořezích, pořádala dívčí skupina M. T. A., ve které zpívá Michaela Šrámková z Hrdlořez. Jako hosta si skupina pozvala Jiřího Zonygu, který nám odpověděl na otázky v pauze mezi jednotlivými výstupy na pódiu.

Líbí se vám tady v Hrdlořezích?
Líbí, jen je škoda, že je tu tak málo lidí. Je to asi tím, že je všední den, je teplo, tak jsou lidé u vody nebo jsou unavení z práce.

Jak vůbec došlo k tomu, že jste přijel do Hrdlořez?
Holky (skupina M. T. A., pozn. red.) vystupovaly na finále X-Faktoru, seznámili jsme se tam, pak mě oslovili a já jsem přijel.

Určitě máte nabitý program, nebyl pro vás problém přijet?
Určitě to nebyl problém. Včera jsem byl na Černém Mostě, ráno jsem ještě musel jít udělat něco do studia a z Prahy do Boleslavi není daleko.

Už nahráváte vlastní CD?
Pracuje se na tom.

A v jaké je to fázi?

Začíná se něco točit. Jsou nahrané už nějaké základy, poskládané nějaké texty. Chlapi v Praze pořád na něčem pracují.

Bude vás na novém CD doprovázet vaše původní kapela?

Momentálně žádnou kapelu nemám. Několikrát se psalo, že na mě čeká kapela, ale ta na mě čekala jen kvůli křestu jejich nového alba. Na novém albu mě doprovodí studioví hudebníci.

Už víte, kdy a kde desku představíte?
To vůbec nedokážu říct, z té desky skoro ještě není nic nahrané. Nesmíme to ale uspěchat a musíme tomu věnovat hodně práce.

Skládáte texty nebo hudbu, kterou použijete na nové album?

Skládám texty i hudbu. Na této desce se objeví nějaké mé věci, ale aby to bylo barevnější, tak to nebudou jen „tvrďárny“, ale budou tam i lidové prvky. Jelikož mám okolo sebe jen samé dobré muzikanty, tak to snad dobře dopadne.

Určitě jste dříve hrál po zábavách. Nechybí vám to dnes?
Ani mi to nechybí. Občas si zazpívám s bratrovou kapelou. Ale ranní návraty domů, přípravy a balení mi nechybí. Chybí mi to hraní na podiu s kapelou.

Jaký je rozdíl mezi hraním na zábavách a tím, jak vystupujete dnes?
Kouzlo má hraní s živou kapelou, jak to bylo dříve. Když je kolem mě na pódiu parta lidí, tak se hraje jinak, než když tam jsem sám. Věřím, že se kapela dá dohromady, ale ještě si budu muset počkat. Až vyjde deska - musí být připravené nějaké materiály pro hraní.

A jak se má maminka?
Noo, doufám, že dobře. Jsem pořád na cestách, takže ji teď skoro vůbec nevidím.

Lucie Kučerová, Adéla Šťástková