V úterý o tom informovala Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. S tím, že šlo o náklad mířící do mladoboleslavské restaurace: téměř půl tuny kuřecího masa a přes čtyřicet kilogramů mořských plodů.

„Vozidlo české imatrikulace řídil 26letý muž vietnamské národnosti,“ konstatovala Matějková. „Kontrolou nákladového prostoru hlídka zjistila, že se v něm kromě jiných potravin nachází i drůbeží maso a mořské plody,“ konstatovala Matějková. Upozornila, že zboží šofér vezl v nevyhovujících hygienických podmínkách bez chladicího zařízení – a ani papíry neměl v pořádku: chyběly řádné povolení a doklady. „Řidič celníkům řekl, že zboží veze z pražské tržnice Sapa do jedné z restaurací v Mladé Boleslavi,“ doplnila zjištěné souvislosti.

Na pomoc si celníci povolali inspektory veterinární správy, kteří potvrdili jejich podezření: tohle opravdu není v pořádku. Veterináři provedli vlastní kontrolu – a pak začali konat: kuřecí maso a mořské plody na místě znehodnotili (což se dělá nabarvením „inkoustem“) a rozhodli o likvidaci zásilky v kafilerii.