Desátý ročník Bělského balonového hemžení se uskuteční opět ve třetím červnovém týdnu, v termínu 15. až 19. června 2011.

„Letošní ročník bude jubilejní desátý,“ podtrhuje hlavní organizátor Miroslav Nigrín z Ballon Club Bílá Hlína. „Určitě dojde i na skleničku tradičního sektu, který u balonů nezbytný,“ usmívá se Miroslav Nigrín.

Balonové létání je pro organizátora tradičního hemžení opravdovým koníčkem spojeným s velkou dřinou. „Představuje to ale také odpočinek i romantiku. Oprostíte se od všech pozemských starostí a můžete myslet jen na to, jak je vám krásně, když letíte,“ říká Miroslav Nigrín a nezapomíná dodat, že důležitou podmínkou je dodržení bezpečnostních předpisů.

„Létá se brzy ráno či pozdě večer, takže balonkáři vítají den, užívají si nádherného východu či západu slunce. Je krásné vidět, jak se rodí nový den, a nebo jak den končí. Přitom všem máte nádherný výhled, popovídáte si s přáteli a po úspěšné platbě pokřtíte nové vzduchoplavce. Co může být krásnějšího?“ přidává pocity Miroslav Nigrín.

Zúčastněte se soutěže

Součástí letošního Bělského balonového hemžení bude i zajímavá fotografická výstava, která se uskuteční v sále Městských kulturních zařízení v Bělé pod Bezdězem. Té se mohou zúčastnit i všichni příznivci, nadšenci či účastníci balonového hemžené. Výstava bude doplněna i o předměty s létáním spojené.

„Zapátrejte ve vašem archívu, prohlédněte vaše alba a CD, jestli se tam neskrývá fotografie hodna vystavení,“ vyzývá Miroslav Nigrín.

Fotografie musí být pořízena na Bělském balónovém hemžení, a to ve kterémkoli roce, ve formátu 15x21cm na fotografickém papíru. Na zadní stranu napište datum pořízení, jméno autora, místo a název díla. Maximální počet je 5ks od jednoho vystavovatele.

Fotografie odevzdávejte do středy 4. května 2011 v městské knihovně v Bělé pod Bezdězem, Masarykovo nám. 140, v zalepené obálce, nadepsané heslem „BALÓNY“ a opatřené Vaším jménem a adresou.