První etapu revitalizace má za sebou parčík v Komenského sadech v Bakově nad Jizerou. Krásné místo s desítkami stromů dostalo tvrdou ránu při silné vichřici loni v létě. K zemi se tam nedobrovolně skácelo obrovské množství stromů. Mnoho z nich bylo nenávratně poničeno.

Starostka města Bakov nad Jizerou Jana Štěpánová Deníku řekla, že vzrostlé stromy zde padly, případně byly odstraněny, přibližně ze sedmdesáti procent. „Vzhledem k tak velkému poničení jsme se zaměřili na jeho obnovu,“ uvedla bakovská starostka Štěpánová.

Vytvořila se tak studie toho, jak by park mohl nově vypadat. Projednána byla i s obyvateli domů, bydlící v těsném sousedství. Podle Štěpánové se vycházelo i z dobových fotografií z padesátých let, které jasně říkají, jak park býval zajímavý a krásný.

„Pokoušeli jsme se i o dotaci, avšak úspěšní jsme nebyli,“ posteskla si starostka s tím, že letos byla v Komenského sadech vysázela nová lipová alej. Jde přitom o stromy, které by neměly dosahovat velké výšky a stínit tak okolním domů.

S revitalizací se zde bude pokračovat v novém roce, kdy se zde plánuje vysázet květinový záhon, který by tento park rozzářil.