„Hnus, na pracovním úřadě by se určitě někdo našel, kdo by mohl tyto prostory hlídat i jako brigádu. To je o zamyšlení. Je to smutné, když se o městě píše negativní vyjádření,“ hodnotila kvalitu paní Mirka.

„Na Štěpánce u kachen a v Novém parku u minigolfu u dětského hradu bohužel hrůza, velký nepořádek, poškozené, člověk se tam bojí dítě pustit, něčeho se dotknout. Radši kdyby to bylo za peníze, aby tam nechodili feťáci a bezdomovci kempovat,“ uvedla čtenářka Zuzana. Paní Marcela se dokonce nebála hovořit ani o velké ostudě města.

Na záchodky Na Výstavišti a ve Štěpánce se vydala také redaktorka Boleslavského deníku. Recenze obyvatel města opravdu nepřeháněly. Na Výstavišti byly toalety značně znečištěné, nefungoval fukar na ruce a chybělo mýdlo. Rozhodně to nevypadalo tak, že by sem někdo, alespoň občas, chodil uklízet. Přebalovací pult pro maminky s dětmi je „na vlastní nebezpečí“.

Ne jinak tomu bylo ve Štěpánce. Záchodky zvenku vypadají dobře, nově, ale vevnitř je to děs a hrůza. Špinavé zdi, zápach, upatlané zrcadlo. Chybí mýdlo i toaletní papír. Na prkénko by si sedla asi jen opravdu silná nátura. Z druhé strany se pak nachází pisoár s umyvadlem, oboje je ale nepřístupné, uzamčené.

Co na stav toalet říká město? „Nyní bude mít nově na starosti údržbu veřejných WC firma Compag, od čehož si slibujeme zlepšení stavu toalet, uklízejí se sice samozřejmě denně, nicméně to v aktuální situaci, která v našem městě je, bohužel nestačí,“ popsala mluvčí města Šárka Charousková.

Frekvence úklidu se má znásobit, což by mohlo pomoci situaci vyřešit. Město uvažuje i nad dalšími opatřeními včetně zpoplatnění. Nad vznikem nových toalet nyní město neuvažuje.