Na druhý ročník Letních vánočních her bez hranic dorazilo okolo 250 lidí. Slavnostní zahájení her se ujal sám velkovévoda ostrova svaté Anny Otakar Jirák Debřský z Debře, stejně jako všichni ministři, šlechta a bohabojný lid. Kromě zimního oblečení zúčastněných připomínal vánoční čas nazdobený stromek s betlémem a dárky před hospodou. „Příchozí se mohou občerstvit řízky, klobásami nebo smaženým kaprem s bramborový salátem,“ upozornil kancléř velkovévody Skála.

Po velkovévodském projevu k lidu zazněla hymna – Ať žijí naše vesnice! a byla odstartována první napínavá disciplina – běh kolem Strážišťského jezera (místního kalu). Kromě rychlosti běhu se hodnotil také celkový umělecký dojem jednotlivých závodníků, a to co do techniky, tak i do vzhledu. Největší sympatie u publika získal Ondřej Masopust. Na trať vyrazil coby biatlonista s karimatkou v podpaží a terče mu dělaly vlastní potomci. Ti byli postupně zasaženi a padali k zemi.

Běžky nebyly povinnou výbavou, na trať se vyráželo i na sáňkách či ježdících. Nejrychlejší občankou velkovévodství se stala manželka kanléře Blanka Skálová. Druhou disciplinou byl lov mrožů na kalu v nafukovacím člunu. Všichni polárníci se bezpečně vrátili, přestože jediným povoleným dopingem her byl alkohol.