Osmnáctá hodina v pěčické hospodě odbíjí a čtyři tříčlenná družstva vyrážejí do nemilosrdného boje: vypít do půlnoci co nejvíce piv. Většina soutěžících je přímo z Pěčic. Nechybějí však ani milovníci piva ze Semčic.

Piva je dost, výběr je také velký. Čárky na lístcích tak přibývají jedna za druhou. Vše se průběžně zapisuje. Všichni tedy vidí, jak na tom jejich soupeři jsou. Do toho se sleduje fotbal, který je promítán na zeď .

Kolem desáté hodiny večerní už lístky připomínají spíše ploty, které tam soutěžící vyrobili ze svých čárek – vypitých piv. Pitný režim se dodržuje opravdu pečlivě. Každý prázdný půllitr se hlasitě oznamuje.

S každou přibývající půlhodinou je soutěžícím stále veseleji. Taneční parket už není prázdný. Sálem zní ty největší hity. Kytaru i mikrofon nahrazuje smeták…

Ne všem je do zpěvu a tance. Stůl posázený půllitry se mění v malou noclehárnu. Pivní únava je veliká. Nespí se jen na stole, ale také pod ním. Občasný náraz do stolu kácí k zemi i několik sklenic zlatavého moku.

Pár minut před půlnocí to ale na jednoznačného vítěze nevypadá. Tvrdý játra a Pivní trubky jdou do toho ze všech nejvíc. O vítězi musí nakonec rozhodnout půlnoční pivo. Vítězně z celého „závodu“ vycházejí Tvrdý játra. Putovní skleněný pohár míří do rukou vítězů. Na ostatní družstva pak čekají poháry o trochu menší.

Březnová rozjezdová akce v pití piva úspěch rozhodně měla. Další přijde ještě tento rok. Tak rozhodně neváhejte, soutěžící vzkazují: „Je to super!