Zápasy rytířů, dobová hudba nebo labyrinty. Takové bylo letošní Svatojiřské harcování v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi.
Řadu atrakcí si děti podle Aleny Holíkové z Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi mohly na vlastní kůži vyzkoušet. „Připravena pro ně byla například střelba z kuše, labyrint, a třeba i jízda na koni,“ uvedla Holíková.

Velkou zajímavostí byla obrovská pastička na myši. Úkolem dětí bylo získat sýr, ovšem takovým způsobem, aby pastička nesklapla. Úspěch čekal na ty děti, které měly především klidnou ruku a velkou odvahu.

Po celou dobu mladoboleslavského Svatojiřského harcování zněla z altánu na Štěpánce dobová hudba v podání hudební skupiny Flauto Collegium.

„Návštěvníky se pokoušíme dostat do středověku a rádi bychom, aby trochu přičichli k tomu rytířskému morálnímu kodexu. Myslíme si, že i v dnešní době tato pravidla stále platí,“ poznamenala dále Holíková.

Oblibu u dětských návštěvníků měla zvířata. Děti se tak vozily na koních nebo měly jedinečnou možnost pohladit si sovu pálenou. „Děti si ji mohly vzít na ruku, aby věděly, jak je těžká,“ uvedl Tomáš Šimonek z Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi. K vidění byl i jestřáb lesní a raroch velký.

Letošního harcování se zúčastnily přes dvě stovky dětí v doprovodu svých rodičů.