| Video: Youtube
V republice sice stále platí stav nouze, zdá se ale, že na Boleslavsku už bude klid.

Všechny toky byly po celou noc i v průběhu pondělního dopoledne monitorovány, a i přes deštivé počasí Jizera stále klesá, a pokles hladiny se dokonce zvýšil, což potvrdil po 16 hoidně i ředitel městské policie Tomáš Kypta: "Pokles hladiny se dokonce zrychlil na více než 15 centimetrů za dvě hodiny. Klenice se „zasekla" na stejném stavu po celý den a dosahuje v tuhle chvíli zhruba devadesáti centimetrů, drží se od rána," uvedl.

Lehký pokles vody zaznamenali i v Bakově nad Jizerou, kde byla situace nejdramatičtější.

V neděli večer zasedla v Mladé Boleslavi povodňová komise, ale druhý stupeň povodňové aktivity prozatím vyhlášen nebyl. Všechny složky záchranného systému jsou ale v pohotovosti a připraveny zareagovat. V tuto chvíli však obyvatelům Boleslavska žádné bezprostřední nebezpečí nehrozí.

Nejvážnější potíže v kraji jsou v tuto chvíli na Vltavě a Berounce.

Co se týče silnic uzavřených v důsledku povodňové situace, i tady se vše obrací k lepšímu. V noci byla otevřena silnice II/277 u Mohelnice nad Jizerou, která byla ještě včera zaplavená, v omezeném provozu byla otevřena i silnice III/27922 v Loukově.

Poslední zaplavené silnice jsou na Mladoboleslavsku už jen dvě. Silnice II/275 komplikuje dopravu mezi Horkami nad Jizerou a Brodci, přičemž most mezi oběma obcemi je stále uzavřen. Uzavřená je také silnice II/276 v Bakově.

Žádná škola na okrese není povodněmi postižena natolik, aby musela zrušit výuku.

I dnes celou situaci sledujeme a přinášíme vám nejaktuálnější zprávy.