Potlesk a zase potlesk. Toho si užili dost herci z divadla Bouda v Holích Vrších. Obrovský úspěch totiž sklidili za představení Plukovník, které odehráli v Dobrovici.

Předsednictvo divadla Bouda totiž už v lednu rozhodlo o derniéře hry Plukovník od Františka Xavera Svobody, která byla naplánována na 7. května u příležitosti 63. Ročníku Pojizerských her v Dobrovici.

Bylo to především proto, že scénografie této inscenace byla již ve velice špatném stavu a divadlo nechtělo investovat do hry peníze.  Za prvé proto, že nové inscenace na další sezónu, byly již naplánovány a peníze na investice byly použity na výpravu tří pohádek, které již od března mohli diváci vidět na prknech divadel a také na přehlídce v Sadské u Nymburka.

Přesto došlo k nečekaným událostem, které režisér, ani samotní herci netušili. Rodinná komedie Plukovník sklidila v Dobrovici nečekaný úspěch a ovace z řad diváků, organizátorů přehlídky i starosty města.

Představení plné improvizace, vtipů, komických pádů a situací, kde se herci polívali studenou vodou, tančili a zpívali. Přestavení se natolik líbilo, že zpocení a mokří herci se museli několikrát děkovat.

,,Je to nečekaný výsledek, nepředpokládali jsme, že by tato inscenace mohla diváky zvedat že sedadel " uvádí principál a režisér inscenace Patrik Šimůnek a dodává: „Dostali jsme největší ocenění a tím je potlesk a proto plánovanou derniéru ruším."

V roce minulém uvedlo divadlo Bouda v Dobrovském divadle renesanční komedii Sluha dvou pánů od italského dramatika Carla Goldoniho a též byly odměněni bouřlivým potleskem a jak bylo na tvářích herců vidět, nečekali, že těchto kvalit dosáhne i tato hra.

Představitelka jedné z hlavních rolí Dana Stehlíková, která si zahrála manželku despotického otce Marii Kohoutovou se nám svěřila, že do poslední chvíle neuměla text a nevěřila, že by to mohlo dopadnout tak, jak to dopadlo.

Je třeba ještě zmínit, že soubor měl několik hodin před představením vážné problémy, protože představitelka jedné z dcer byla odvezena na pohotovost a tak se nemuselo představení uskutečnit. Naštěstí vše dobře dopadlo a navíc Plukovním pokračuje.