Ve středu 28. března spouštějí policisté po celé republice velikonoční akci zaměřenou na dopravní bezpečnost. Důkladné kontroly budou provádět rovněž mladoboleslavští policisté. Hlídky se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, předepsaný způsob jízdy i dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech. Kromě toho budou kontrolovat rovněž používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro děti, nebo telefonování za jízdy. Dále budou věnovat pozornost technickému stavu vozidel a samozřejmě zákazu požívání drog a alkoholu za volantem.

Velikonoce tradičně patří z pohledu bezpečnosti na silnicích mezi nejrizikovější období roku. Lidé, kteří normálně nejezdí, v těchto dnech hromadně vyráží za rodinami a přáteli. K těmto svátečním řidičům se přidává rovněž řada motorkářů a cyklistů, které ven láká teplejší počasí. Na komunikacích se v souvislosti s Velikonocemi přirozeně objevuje i více chodců.

V loňském roce evidovali policisté na Mladoboleslavsku celkem 58 dopravních nehod, v 8 případech přitom byli řidiči pod vlivem alkoholu či drog. Po celé republice zemřelo tehdy při nehodách celkem 6 lidí.