I když se o toto ocenění zasloužil velkou měrou, přesto skromně dodává, že za výsledkem stojí také jeho kolegové, kteří mu s kroužkem promáhají.
„Beru to jako ocenění za prezentaci celoroční práce. Navíc se od starších kolegů jako je Jan Linhart či Richard Pacholátko neustále učím, za pomoc při vedení dětí pak vděčím Petru Slabovi a Jakubu Vokálovi," řekl Ota Hlaváč, když v budově mladoboleslavského domova dětí a mládeže přebíral pohár, diplom a dva šeky s finanční odměnou.

Podle předsedy středočeských rybářů Dušana Hýbnera nebyla soutěž vůbec jednoduchá. „Práci kroužků jsme sledovali celý rok. Všímali jsme si nejen jejich činnosti v terénu a v učebně, ale také v médiích a na sociálních sítích," upřesnil nejdůležitější kritéria hodnocení.

Ota Hlaváč je u vody, potažmo u ryb, jako doma. A není divu. Rybaření se věnuje už od dvou let. „Říká se, že jsem údajně chytal už z kočárku. Nicméně jako vedoucí kroužku působím deset let. Je ale pravda, že už před tím jsem rád chytal ryby," glosoval vtipně počet let, kdy poprvé držel v ruce rybářský prut.

Tři kroužky

V letošním roce má mladoboleslavská místní organizace tři kroužky. Schází se na dvě hodiny vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Pokud vidí u dětí zájem, o víkendech si chodí například zachytat.

A co se malí rybáři konkrétně učí? Úplní začátečníci zvládnou nahazovat a samozřejmě jim nechybí ani terorie, tedy znalost rybářského řádu či poznávání ryb. Poté mohou získat rybářský lístek a povolenku.

V pokračovacích kroužcích jsou i rybáři školou povinní, kteří ovládají různé rybolovné techniky a účastní se různých závodů, například lovu na splávek či na přívlač.

„Letos jsme zaznamenali i velký úspěch, a to když se jeden z našich svěřenců stal mistrem republiky v lovu dravých ryb na přívlači," pochlubil se Ota Hlaváč, který se tohoto druhu soutěže také účastní. Za svůj největší dosavadní úspěch považuje start na Mistrovství světa na Slovensku.