Už zítra, ve čtvrtek 23. února od 17.30 hodin se ve Vzdělávacím centru Na Karmeli uskuteční Charitativní módní přehlídka značky Bonheure. Jde o luxusní kolekci společenských šatů a spodního prádla, jejichž součástí je ručně paličkovaná Vamberecká krajka. K vidění budou nadýchané večerní toalety, něžná svatební móda i rafinované negližé.

Vamberecká krajka, je světovým unikátem, který se v dané podobě zachoval pouze v České republice, a je součástí oficiálních kulturních prezentací České republiky ve světě.

Na přehlídce spatříte i model, který oblékla Miss World Taťána Kuchařová při příležitosti otevření české expozice na EXPU 2010 v čínské Šanghaji. Nápaditost a originalitu budete moci obdivovat jak na šatech, tak i na prodejní výstavě krajkových šperků, šálů či kabelek. „Jde o skutečně jedinečné věci, málokdy například vzniknou dva identické šperky, naše návrhářky si dokážou hrát s barvami i technikou,“ prozrazuje obchodní ředitelka Vamberecké krajky Naďa Kverková.

Výtěžek z módní přehlídky dostane na své konto mladoboleslavská nadace Šance pro děti, která se zaměřuje na smysluplné využití volného času dětí a podporu talentů našeho regionu.