Zpěvák Ondřej Ruml zorganizoval benefiční koncert, jehož výtěžek přispěje k opravám směřujícím k záchraně zchátralého kostela. A nevystoupil jen on sám; ke spolupráci přizval také pěvkyni Dagmar Peckovou a Ondřeje Brzobohatého, známého nejenom jako muzikant, ale i skladatel, i s hudebními uskupeními. Převážná část programu pak patřila jazzovým a swingovým melodiím, přičemž večerní blok byl zaměřen na písně Ježka, Voskovce a Wericha.

Ruml, který zde v rámci benefičního koncertu neúčinkoval poprvé, má k řitonickému kostelu velmi osobní vztah. Sám tam byl pokřtěn – a křtít tam nechal i svoji dceru. Tentokrát ke spolupráci přizval i známou pěvkyni Dagmar Peckovou, a to s argumentem, že tomuto kostelu věnovala v minulosti pozornost i jiná slavná hvězda pěveckého nebe: Ema Destinnová, jež kdysi pomohla se zaplacením varhan. Pozval ale i další ženu stejného příjmení, a to hejtmanku Středočeského kraje Petru Peckovou (STAN). Ta se nerozpakovala nabídnout na facebooku originální pozvánku: „Pokud přijedete, uvidíte hned dvě pecky. Největší peckou ale samozřejmě bude samotný koncert, kterému jsem měla tu čest dát záštitu.“

O obnovu původně gotické stavby s barokní přestavbou, jež bývala i poutním místem, se stará Nadační fond kostela sv. Štěpána v Řitonicích společně s obcí. Podařilo se dokončit opravu střechy, kterou před 12 lety zničila vichřice a v důsledku toho pokračovala další devastace památky zatékáním vody, aktuální však zůstává rekonstrukce presbytáře a oprava omítek. Cílem je vrátit objekt nejen pravidelnému církevnímu dění, ale také dosáhnout toho, aby se stal kulturním centrem a místem setkávání lidí – a to nejen místních. Už v minulých letech se dařilo získávat peníze nejenom z dotací a z darů, ale právě i z výtěžku benefičních koncertů.