Krásné počasí a dostatek vody. Tohle potřebují hasiči k tomu, aby si mohli zasoutěžit.  Uplynulou sobotu v Petkovech, kde se konal další ročník Boleslavského poháru, se jim obojí splnilo. „Je tady krásně, počasí nám přeje, organizačně nám to šlape jak má a řešit jsme nemuseli ani žádný vážnější úraz. Drobné oděrky ale k našemu sportu patří. Co se týče jednotlivých družstev, každý se snaží vyhrát, to je jasné," řekl nám starosta SDH Petkovy Václav Kavalír.

V nejmladších dětech jasně vyhrálo domácí družstvo Petkovy, ve starších Plazy,  ženy byly nejlepší z Borovice a chlapům vládli borci z Kosořic.

Uplynulou sobotu si to v Petkovech rozdalo 23 družstev mužů, 14 žen, 10 mladších dětí, 13 starších a také tři družstva z přípravky. „Přípravku reprezentovaly děti z Kosořic, Plaz a Chotětova. Jsou to naši nejmenší, ještě chodí do školek, ale jsou velmi šikovní," doplnil výčet soutěžících Kavalír.

Boleslavský pohár získal také cenného pomocníka, sponzora, který mu finančně velmi pomáhá. „Boleslavský pohár tak nyní zaštiťuje Sport Český ráj a za to jsme rádi," doplnil Václav Kavalír. 

Hasičský sport má ve svých řadách dostatek mladých lidí, něžného pohlaví nevyjímaje. A že to není jen kroužek na zabití času, nám potvrdily dvě hasičky z řad mladších dětí. Jejich nadšení a um totiž hovoří za vše.

Výsledková listina od prvního do třetího místa.
Přípravka: Kosořice, Plazy, Chotětov.
Mladší děti: Petkovy, Chotětov, Kosořice.
Starší děti: Plazy, Březno, Kosořice.
Ženy: Borovice, Sukorady, Chudíř.
Muži: Kosořice, Dobšín Kamenice A, Škoda.

Malé hasičky se ohně nebojí, moc rády soutěží a chtěly by další pohár

Zuzka Tůmová, která soutěží za Petkovy už 5 let,  a Jana Marková, jež reprezentuje stejnou obec 2 roky, se shodují na tom, že si bez hasičských triček neumí svůj život představit.

Holkám je osm let a mají už něco za sebou. V roce 2011 mladší družstvo, které holky reprezentují, Boleslavský pohár, jasně vyhrálo.

V letošním roce se prozatím jejich družstvo pohybuje na 2 až 3 místě a jejich současným největším soupeřem je družstvo z Plaz.

Jak jsem se dozvěděla, hasičkami jsou proto, že je hrozně baví soutěžit a vyhrávat poháry. Tenhle sport jim také dělá radost a moc rády by jednou třeba někomu pomohly.

Obě se shodly i na tom, že i když vyrostou, chtějí hasičkami zůstat. Kdo ví, třeba budou jednou vyhrávat poháry na soutěžích, coby ženy a stejně jako nyní, budou rády a s radostí soutěžit.

Pokud ale budou pokračovat tímto tempem, musí si už teď chystat vitríny, aby své poháry měly kam vystavit.