Někdy stačí opravdu málo k tomu, jak někomu aktivně pomoci. Třeba jen poslat smsku. Přesně to si řekli moderátoři rádia Kiss Delta a ve spolupráci s boleslavskou Nadací Medvídek Dáda se rozhodli získat peníze na vozík pro postiženého sedmnáctiletého Jindru Nagyho. Jak?

Kissácký moderátor „Ranního odpichu“ Jirka Vondra bude od pondělí 19. září, šesté hodiny ranní, moderovat bez spánku a odpočinku non-stop tak dlouho, dokud se cílová částka na speciální vozík pro Jindru ve výši 81 344 korun nevybere.

Jindrova rodina si moderní vozík dovolit nemůže

Jindrova diagnóza zní dětská mozková obrna - spastická qadruparéza, což znamená, že má špatně pohyblivé všechny končetiny. Jde o postižení, které se nedá vyléčit, může se však zmírnit jeho průběh. Jindra právě v těchto dnech prodělal operaci nohou, aby se mohl následně naučit pohybovat.

Po operaci bude ale potřebovat speciální stavěcí vozík Liftstand. Pojišťovna mu jej neuhradí, protože je majitelem klasického vozíku, který mu ale zajistí pouze běžný provoz a nikoli potřebnou rehabilitaci a možnost opory.

Zdroj: Youtube

Cena speciálního vozíku je vysoká a Jindrova rodina si jej nemůže dovolit. Pomoci však můžete vy, čtenáři a posluchači!

A to dvěma způsoby. Buď zaslat SMS za 50 korun, kterou „koupí“ část vozíku. Tvar SMS je JINDRA a je třeba jí zaslat na číslo 90299.

Druhým způsobem pomoci je zaslání libovolné a dobrovolné částky přímo na speciálně zřízený účet pod neziskovou organizací Medvídek Dáda o.p.s. Účet je zřízen u České Spořitelny, nese název: „Jindra 2011“, a číslo účtu je: 19-2665412359/0800. Mediálními partnery projektu jsou rádio Kiss Delta a Boleslavský deník.

Pokud máte chuť Jindru osobně poznat přijďte se s ním seznámit 24. září do Sportovně tanečního centra ve Štefánikově ulici 1303 (za kasárnami) v Mladé Boleslavi.

Příběh rodiny hendikepovaného Jindry čtěte už v sobotu v tištěném Boleslavském deníku.