Hrůzně vypadající nehoda si naštěstí nevyžádala vážné zranění. Pacienta z Českolipska nakonec do pražské nemocnice transportoval vrtulník.

Sanitka ho ve středu ráno převážela na popáleninové centrum z České Lípy do Prahy. Kolem půl sedmé u Mladé Boleslavi houkající a blikající sanitku zřejmě přehlédl cizinec se Škodou Felicia a ve světelné křižovatce u benzinové čerpací stanice na kraji Mladé Boleslavi se osobní auto se sanitkou srazilo.

"Vozidlo záchranářů skončilo o více než padesát metrů dál převrácené na boku. Pacienta odvezla další sanitka na heliport v Mladé Boleslavi a vrtulník ho následně bezpečně transportoval do nemocnice v Praze. Ve felicii se lehce zranila asi čtyřicetiletá žena," uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

"Sanitka z České Lípy v tu dobu převážela zaintubovaného popáleného pacienta do vinohradské nemocnice," doplnila mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Cizinec, který Škod Feliciařídil a tedy nehodu zřejmě zavinil, vyvázl z nehody bez zranění. Při kontrole v evidencích ale vyšlo najevo, že je po něm vyhlášeno pátrání z důvodu zjištění jeho pobytu.

Zatímco zraněnou ženu odvezla sanitka na ošetření do nemocnice, řidič byl dopraven na policejní služebnu k podání vysvětlení o místě svého pobytu. Tím důvody pátrání pominuly.

Okolnosti nehody i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Požití alkoholu před jízdou u řidičů vyloučili policisté dechovou zkouškou. Silnice byla v obou směrech zhruba na devadesát minut uzavřena.

HLEDAJÍ SE SVĚDCI

Policisté žádají svědky, kteří viděli nehodu mezi sanitkou a škodou felicia, k níž došlo ve středu 5.květnakrátce před půl sedmou ráno u Mladé Boleslavi na obchvatu silnice I/38 v křižovatce s ulicí Havlíčkova, aby se přihlásili osobně nebo telefonicky na Skupině dopravních nehod v Mladé Boleslavi, Štefánikově ulici, telefon 974 877 255 nebo na lince 158.