Například do Boleslavi míří vánoční stromeček z Láskova. „Jde o smrk pichlavý, který aktuálně zdobí soukromý pozemek v Debři Láskově. Jelikož jde o opravdu vzrostlý strom, který je navíc v místě, kde hodně fouká vítr z přilehlých polí, mají jeho majitelé obavy, že by mohl spontánně spadnout na dům nebo zahradu,“ uvedla mladoboleslavská mluvčí Šárka Charousková.

Jméno dárce však zůstává kvůli ochraně osobních údajů GDPR skryto město i veřejnosti. „Smrk pak pokáceli v pátek 22. listopadu, následně bude převezen na Staroměstské náměstí a ozdoben.

„Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu s oblíbeným doprovodným programem se uskuteční 1. prosince v 17 hodin,“ dodala Šárka Charousková. Adventní podvečerní trhy budou, stejně jako každý rok denně, potrvají od prvního do dvaadvacátého prosince. Zájemci je najdou v parku Výstaviště od 16 do 20 hodin. Na místě bude 12 až 16 stánků s vánočním sortimentem, občerstvením, doprovodným kulturním programem, ruské kolo, atrakce pro malé děti, jízdy kočárem taženým koňmi a tak dále.

V Mnichově Hradišti na to jdou „od lesa“ Stromek nikde neřežou a používají ten, který zdobí náměstí před místní radnicí. 

„Máme letos, jako každý rok, svůj rostlý strom, jedná se o ten nalevo. Uvidíme, jak to bude do budoucna v návaznosti na projekt revitalizace náměstí,“ uvedl kulturní referent Mnichov Hradiště Aleš Rychlý.

V návaznosti na to má také hradiště tradiční Vánoční jarmark, který proběhne ve čtvrtek 7. prosince a ke kterému se pojí bohatý kulturní program na Masarykově náměstí.

Svůj program chystají také v Benátkách nad Jizerou. Rozsvěcení stromečku proběhne na Husově náměstí. Prvního prosince se zájemci mohou těšit na bohatý kulturní program, který začne už ve 14 hodin. Stromeček se rozsvítí v 18 hodin. Celou akcí město zahájí Benátecký Advent.

V Bakově od 13. hodin proběhne slavnostní zahájení s kulturním programem, v pět hodin odpoledne pak rozsvítí stromeček.

Kosmonosy budou mít slavnostní zahájení adventu již v pátek 29. listopadu. Také zde na zájemce čeká bohatý doprovodný program. Přijít můžete kolem páté odpolední.

V Dobrovici ještě před adventem budou mít vánoční výstavu a to ve dnech 26. až 29. listopadu. Ke koupi bude mnoho vánočních dekorací, perníčků a dalších dárečků i ozdob. To proběhne v přízemí místní radnice.