Už po čtrnácté uspořádal oddíl rekreačního fotbalu TJ Sokol Benátky nad Jizerou halový turnaj v kopané. Ujít si jej jako obvykle nenechala početná skupina sportovců.

Zatímco většina lidí využila druhý svátek vánoční a volno k tomu, aby si trochu přispala, ve sportovní hale u internátu to už před osmou hodinou ranní pěkně žilo. Z širokého okolí se sem začaly sjíždět týmy amatérských fotbalistů. Mezi nimi celá řada tváří známých z minulých ročníků.

K úvodnímu losu nastoupili kromě pořadatelského týmu Sokola také FC Habeš z Mladé Boleslavi, DEAF Madrid z Brázdimi, Friends a Dream Team z Benátek nad Jizerou, Horto Magiko z Chotětova, HCB Fans z Dražic, tým Sedlec a Slavoj Sojovice. Většina mužstev již organizaci a pravidla turnaje dobře znala ze svých předcházejících účastí, takže bylo možné záhy přistoupit k samotné hře.

Poslední jmenovaný tým si v předchozích ročnících vždy vysloužil zvláštní pozornost. Jeho hrající kapitánkou je totiž Adéla Bíbrlová. Letos však byla tato dobrá fotbalistka pro nemoc nucena svůj tým povzbuzovat jenom z ochozu haly.

Družstva se nejprve utkala každé s každým ve dvou základních skupinách, přičemž pro pořadí byl rozhodující počet vyhraných zápasů, vzájemná utkání a popřípadě počet vstřelených branek. První dva týmy z obou skupin postoupily do finálové skupiny, kde již šlo o cenné trofeje. Těmto hráčům již bylo jasné, že si z turnaje odvezou krásný pohár, protože ho podle zavedené tradice získává i čtvrté družstvo. Týmy ze třetích míst ve skupinách se utkaly o 5. místo a upomínkové plakety.

V první skupině byl boj nejlepších týmů vyrovnaný pouze o druhé místo, kde při shodném počtu bodů postoupil tým DEAF Madrid na úkor týmu Sedlec jednou vstřelenou brankou navíc. Suverénem se v této skupině stal tým Sokola Benátky nad Jizerou postupující jasně s náskokem z prvního místa.

Druhá skupina měla také jasného vítěze: Slavoj Sojovice. O druhém místě rozhodlo stejné pravidlo a postup slavili Frends na úkor Horto Magiko.

close Letos zvítězil tým Slavoj Sojovice. Starosta prý bude mít radost. zoom_in

Vítězný tým ze Sojovic. Starosta prý bude mít radost. Foto: Milan Novotný

Ve finálové skupině se však začínalo opět od nuly. Všechny týmy se tak postavily na stejnou startovní čáru.

„Finále bylo velice vyrovnané, nebylo již o fotbalové kráse, ale jednalo se o opravdový boj na hřišti a sílu vůle, protože se během turnaje odehrálo celkem 23 utkání. To bylo vyčerpávající nejen pro hráče, ale i pro pořadatele. Je zajímavé, jak kdysi podceňovaní nováčci rok od roku postupují v umístění na turnaji výše," poznamenal organizátor turnaje Milan Novotný.

Fotbalový um, ale také štěstí nakonec přálo týmu Slavoj Sojovice. Jejich vítězství bylo tento rok skutečně těsné. „Bylo to o prsa, ale velký pohár pro vítěze je konečně náš, starosta bude mít radost!" poznamenal s úlevou Pavel Veselý.

Na druhém místě opět o jednu vstřelenou branku skončilo družstvo šampiónů dvou předcházejících ročníků – Friends, třetí byl DEAF Madrid z Brázdimi a čtvrtý skončil jako vloni Sokol Benátky nad Jizerou. V utkání o páté místo zvítězilo Horto Magiko z Chotětova nad družstvem Sedlec.

Na divácké tribuně se kromě právě nehrajících týmů a jejich doprovodu vystřídala i řada benáteckých příznivců fotbalu z řad veřejnosti. Ti obstarali potřebné fandění a sportovní atmosféru.

„Letos se turnaj hrál opět tvrdě, ale podle pravidel a bez trestných karet a zranění," pochvaloval si po skončení tradiční sportovní události pořadatel a současně jeden z rozhodčích Petr Zvoníček. Bezchybná organizace, pohodlné zázemí a skvěle vybavené občerstvení se opět postaralo o příjemnou atmosféru.

Že vás vánoční fotbalový turnaj zaujal? Pokud dáte dohromady tým, můžete se příští rok sami přihlásit. Turnaj je otevřený veřejnosti bez omezení a v příštím roce proběhne opět 26. prosince. A půjde již o 15. ročník, takže pořadatelé možná připraví pro účastníky nějaké vítané překvapení.