V Řepově zničil vandal strom, jenž se nachází za obecním úřadem. Strom, který tam vedení obce zasadilo před osmi lety, nikdy nikoho nelákal v tom smyslu, že by ho ničil. Teď vypadá jako oškubaný vánoční stromeček, který se chystá jeho majitel spálit v kotli.

Vandalové zdevastovali strom z pátku na sobotu a starostu Milana Zachaře o této skutečnosti informovali kolegové z úřadu telefonicky. A jeho první reakce? „Takový vandalismus mi hlava nebere“.

V obci se právě v prostoru, kde se strom nachází, koná po celý rok spousta akcí, včetně dětských dnů. Nikdy se nic nestalo.

Vandalové v Řepově jsou. „Někdy najdeme převrácené koše s odpadky, jindy jsou dokonce koše naházené v rybníce. Také se nám stane, že někdo poničí lavičky nebo propálí cyklistickou nástěnku. Proč ale někdo udělal tohle? To mi opravdu bere sílu do další práce,“ komentuje situaci starosta Řepova Milan Zachař.

Starosta obce si u stromu také zavtipkoval. „Měl jsem si pozvat celou obec, aby mi dal čichnout rukou. Na zničení potřeboval dotyčný hroznou sílu a muselo mu to chvíli trvat. Větve jsou totiž ulámané a ruce mu zákonitě museli být cítit smolou,“ říká už poněkud s nadhledem starosta.

U poničeného stromu se také byly podívat děti z místní školky. Učitelka tak dětem vysvětlila, že trhat větve ze stromu rozhodně není ta nejlepší zábava.

Kus od poničeného stromu se nachází nazdobený vánoční strom, kterého si nikdo nevšiml.

Kdo strom takhle zničil a proč vlastně? „Kdyby to byl někdo, kdo chce naštvat vedení obce, tak si vezme něco, čím větve odstraní rychle. Tyhle větve jsou ale jedna po druhé ulámané. Ten člověk se s tím musel hrozně trápit,“ dodává starosta Milan Zachař.

O tom, kdo strom v Řepově zničil, se nyní můžeme jen a jen dohadovat. Každopádně vandalové jsou všude a je potřeba s nimi bojovat.