Ačkoliv byly práce na revitalizaci viditelné, nevítané návštěvníky to neodradilo. Podle starosty Mnichova Hradiště už jde o dlouhodobý problém. „V před rokem a půl revitalizované části lesopraku narážíme na neustálý nepořádek v podobě odpadků kolem laviček – ať je u lavičky koš, nebo není,“ uvedl starosta Ondřej Lochman.

Nepořádníci jsou ale, dá se říci, ten menší problém. Lesopark navštěvují i vandalové s cílem ničit. Některé lavičky tak potřebují dvakrát i třikrát ročně opravu. „K tomu všemu nám zde někteří občané vytrhali kameny ze zídek a házeli je ze svahu. V této části nás opravy vyjdou asi na 7 až 10 tisíc korun,“ připomněl Lochman.

Aktuálně finišuje druhá část revitalizace lesoparku. I při ní pracovníci průběžně narážejí na nepořádek. Objevili ale také pozůstatky pokusu o vylomení mříží u vstupu do jeskyně. „Mříž odolala, bylo ale zapotřebí opravit omlácenou barvu a doplnit spáry. Šlo o náklad do pěti tisíc korun, která jde na úkor dodavatele stavby, neboť ještě v této době neměl stavbu předanou,“ doplnil starosta.