Primářům z boleslavské nemocnice se nelíbí okolnosti kolem aféry a financování dostavby nemocnice a lékařské odbory navíc tvrdě kritizují hospodaření nemocnice zpravované Středočeským krajem. Podle zdrojů Boleslavského deníku v nemocnici teď vše vyvrcholilo odvetou vedení kraje,kdyžvedení nemocnicedvěma primářům rozdalo výpovědi z vedoucích funkcí.

Podle našich informací již byla ukončena dohoda doktoru Jiřímu Nováčkovi, který šéfoval operačním sálům, stejný osud nejspíš potká šéfa neurologie doktora Martina Koutného, na jeho pozici totiž bylo vypsáno výběrové řízení. „Jsme si jistí, že důvodem je skutečnost, že tito dva primáři hlasitě kritizovali postup kraje i hejtmana Ratha a chtěli znát podrobnosti financování dostavby nemocnice, kritizují i její hospodaření,“ řekl Deníku šéf lékařský odborů Klaudiánovy nemocnice Radek Langer.

Nemocnice: Nemstíme se!

Vedení nemocnice rozhodně odmítá, že by začalo rozdávat výpovědi nepohodlným lékařům s tím, že petici podepsali všichni primáři, ale končit mají jen dva z nich. „V případě pana doktora Nováčka je důvodem dlouhodobá neloajalita vůči nemocnici a u pana doktora Koutného nejsme spokojeni s tím, že neurologie dosud nezískala licenci pro provozování Iktového centra, přestože je na to oddělení vybaveno,“ řekla Deníku mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková.

Hejtman David Rath se navíc údajněrozhodl do boleslavské nemocnice nasadit stranického kolegu Drymla, který má nejspíš mezi „neposlušnými“ doktory zjednat pořádek. „Ano, mohu potvrdit, že pan Dryml by měl pracovat pro nemocnici, získáme tím nový pohled na restrukturalizaci,“ uvedla Hamáčková, dále jeho angažování nekomentovala.

Doktoři zopakovali, že jsou s hospodařením nemocnice hrubě nespokojení. „Je to nejhorší stav, jaký tu byl. Vezměte si například lékárnu, jedna se zavřela, zisk klesl o cca 6 milionů korun a přitom je tu více lékárníků, než kdy jindy,“ uvedl doktor Langer.