Na portálu tak můžete zvolit konkrétní problém, najít kontakty na poskytovatele sociálních služeb, kteří se konkrétní problematikou zabývají a dokážou poradit. „Samostatnou část tvoří nouzové kontakty na složky Integrovaného záchranného systému a základní kontakty na důležité úřady a zdravotnická zařízení v Mladé Boleslavi. Portál nabízí i aktuality ze sociální oblasti,“ řekl k novince Bohumil Horáček z tiskového oddělení mladoboleslavského magistrátu.

Na portálu nejdříve vyberete, zda jste senior; zdravotně postižený; rodina, dítě, mládež; či osoba v krizové situaci. Následuje dotaz, jaký máte problém: je to zdraví? Jedná se o problém s péčí sama o sebe? Nebo pečujete o blízkou osobu? Jsou problémy v rodině, s násilím, řešíte, co sám se sebou, nacházíte se v krizi, nebo řešíte, co s volným časem? Každá kategorie potom nabízí další problematiku, například v případě kliknutí na „Jsem v krizi“ se portál ptá, zda jde o problém bydlení, dluhů, exekuce, návrat z výkonu trestu, krizového bydlení, jídla a oblečení, či materiální pomoci. Nebo potřebujete poradit? Jakmile poté zvolíte, co je jádrem problému, objevují se kontakty na organizace, které dokážou poradit a pomoci.

Samotný portál není ale novinkou. Fungoval již od roku 2014, řekla mluvčí mladoboleslavské radnice Šárka Charousková. Tentokrát ale získal web novou grafickou podobu, která bude fungovat i na mobilních zařízeních.