O tom všem se mohou přesvědčit zájemci, kteří si přijdou prohlédnout nejen útulek, ale i umístěná zvířata v rámci Dne otevřených dveří. Ten se uskuteční v sobotu 17. září od 10 do 16 hodin.

„Mám radost nejen z toho, že se vybudování útulku podařilo prosadit, ale hlavně mě těší, že zařízení slouží svému účelu. Po většinu času je zdejší kapacita plná. Útulek slouží nejen městu, ale i okolním obcím," řekl náměstek primátora Daniel Marek. Třetí etapa rekonstrukce útulku stála 2 miliony korun, předcházela jí rekonstrukce střechy a stodoly.

Od tohoto týdne budou záchranáři vyjíždět za pacienty z nové výjezdové stanice v Benátkách nad Jizerou.
Záchranka začala nově ke zraněným a nemocným vyjíždět i z Benátek nad Jizerou

Prvního psa v útulku přivítali v březnu 2021, od té doby prošly zařízením stovky zvířat. Do té doby Mladá Boleslav využívala služeb útulku v Lysé nad Labem.

Aktuálně útulek disponuje dvaadvaceti kotci s výběhy pro malé i velké psy a velkou sdílenou voliérou, která je určena kočičím nalezencům. Součástí vybavení jsou karanténní kotce pro psy a nově i pro kočky, přípravna krmiv i veterinární ošetřovna.

Mladá Boleslav.
Podívejte se: Mladá Boleslav i okolní města budou mít knihu s leteckými záběry

Nově nabídnou provozovatelé i psí hotel v odděleném prostoru. Disponuje třemi prostornými kotci s vyhřívanou podlahou a nachází se ve zděné budově s vlastním výběhem pod bezprostředním dozorem personálu útulku.