Na parkovišti na řidiče číhaly dvě policistky. Během pětačtyřiceti minut zastavily tři účastníky silničního provozu. „Jedním byl motocyklista, kterému chyběla část povinné výbavy. U dvou dalších řidičů zase nevyhovoval technický stav vozidel," popsala mluvčí mladoboleslavské policie Lenka Sikorová s tím, že všichni šoféři odešli se stokorunovou blokovou pokutou.

Než si ale řidiči mezi sebou stačili říct, kde mají policistky čekat, přesunula se hlídka dále po trase, tedy do Horních Stakor.

„Během tří dnů jsme zastavili celkem 571 vozidel. Do akce se zapojili nejen kolegové z dopravní policie, ale také pořádkové služby," vysvětlila Lenka Sikorová.

Upozornila, že nejčastějším přestupkem, který řešili, bylo nepoužití bezpečnostních pásů a zádržného systému. Šoféra pod vlivem alkoholu či drog nezaznamenali.

Řidiči tak hlídky mohli potkat téměř všude. Například v Mladé Boleslavi v ulici Koněvova či Dukelská, v Bělé pod Bezdězem či v Mnichově Hradišti. Kontroly se však nevyhnuly ani obcím. Zastavit vás tak mohli v Jabkenicích, Bojeticích, Luštěnicích, Vrátně, v Kněžmostě či Dolní Krupé.

„Policisté si konkrétní úseky vybírali nejen podle frekvence vozidel, ale i s ohledem na bezpečné zastavení," poznamenala mladoboleslavská mluvčí.

Policisté při dopravní akci kontrolovali, zda řidiči nepožili před jízdou alkohol či návykové látky, zda mají v pořádku doklady či zda odpovídá i technický stav vozidel. Zaměřovali se mimo jiné také na odcizená vozidla, věci a pátrání po osobách.

Výsledek akce:

zkontrolovaná vozidla .....................571

přestupky .........................................79

požití alkoholických nápojů ..................0

požití návykových látek .......................0

nepoužití bezpeč. pásů .......................23

nepoužití zádržného systému ...............4

špatný technický stav ........................18