Sice s mírným zpožděním, ale přeci jen se v pondělí konečně rozběhnou stavební práce ve zbylé části rekonstruovaného Masarykova náměstí v Bělé pod Bezdězem. Pracovat se zde mělo už dávno, ovšem plány přerušilo odvolání jedné z firem, která výběrové řízení na zhotovitele stavby napadla. Záležitostí se tak musel zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

V tuto chvíli je konečně rozhodnuto a v pondělí v 9 hodin dojde k předání staveniště prováděcí firmě. „O hodinu později, tedy v 10 hodin, zahájí firma stavební práce,“ řekl Boleslavskému deníku starosta Bělé pod Bezdězem Jaroslav Verner.

Stejně jako v případě první části rekonstrukce, tak i nyní se musí obyvatelé, potažmo návštěvníci města pod Bezdězem, připravit na dopravní omezení. Podle starosty Vernera se rekonstrukce poměrně dost dotkne motoristů. Přesunuty totiž budou autobusové zastávky z původního místa u restaurace Sluníčko k hlavní silnici u Teska, a to v obou směrech. Osobní auta tak v těchto místech už nebudou moci parkovat.

„Tím, že dojde k omezení parkování, umožníme motoristům parkovat v místech, kde se teď nachází autobusové zastávky,“ uvedl dále bělský starosta.
Uzavření čeká také část ulice u náměstí, a to od budovy pošty k zámeckému kopci. Další ulice v blízkém okolí čekají krátkodobé uzavírky.

Regenerovaný park čeká také řada změn. Podle tajemnice městského úřadu Kamily Galetkové například dojde k přesunutí meteorologické stánku, který se nyní nachází přibližně uprostřed náměstí u hudebního pavilonu, a to do prostoru u České spořitelny.

Jak už bylo řečeno, stavbaři začnou vládnout parku od pondělí. Ač s drobným zpožděním, tak plánovaný termín dokončení, tedy poslední prosincový den, by neměl být ohrožen. Svoji roli zde ovšem tradičně sehraje počasí. Náklady na rekonstrukci se pohybují kolem 19 milionů korun.