Poblíž areálu koupaliště v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi je nedostatek parkovacích míst. Zastavit se dá jen v ulici podél areálu. Město proto apeluje na návštěvníky, aby při cestě za sportem a relaxací využili spíše sportovní dopravy, a to na jízdním kole. Hne za plotem areálu město instalovalo desítky stojanů pro jízdní kola, která zde bezpečně odstavíte a zamknete.

„Také proto jsme připravili na otevření areálu akci, v rámci které ti, kteří přijeli na kole, dostali volné celodenní vstupenky, které mohou v létě kdykoli využít,“ řekl při křtu areálu primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Koupaliště bylo ve zkušebním provozu sice již od 16. června, ale oficiálního otevření se dočkalo až minulý pátek. Na nové koupaliště se přijel podívat i hejtman Petr Bendl.

Primátor Nwelati slíbil, že do příští sezony určitě bude zrekonstruovaný i velký plavecký bazén, který se bohužel nepodařilo stihnout opravit do začátku léta a přes tuto sezonu zůstává zavřený. I když se podařilo uskutečnit zatím jen první část plánované rekonstrukce, podmínky k příjemnému strávení volných chvil u vody se ovšem proti loňsku změnily výrazně k lepšímu.

Všechny práce by se nepodařilo stihnout v šibeničním termínu 45 dní, pokud by všechny firmy, ale i příslušní zaměstnanci magistrátu nepracovali skutečně naplno. O tom, že se ve vylepšeném areálu lidem líbí, svědčily stovky návštěvníků slunících se na lehátkách, děti dovádějící v bazénu či na skluzavce i neustávající fronty na občerstvení, které ovšem bylo během této akce zdarma.

Hodí se vědět

Na koupališti v Mladé Boleslavi nyní dospělí platí za celý den vstupné 55 korun, děti od 100 do 150 centimetrů a důchodci zaplatí 35 korun a děti do výšky 100 centimetrů i vozíčkáři mají vstup zdarma. Po zaplacení vstupného dostanou návštěvníci pásek na ruku, který jim umožní v případě potřeby areál opustit a znovu se do něho ve stejný den vrátit. Koupaliště je během sezóny otevřeno každý den, vždy od 09.00 do 20.30 hodin.


Návštěvníky hned od brány uvítal pohled na výrazně vylepšený rekreační bazén s novým toboganem a skluzavkou, s řadou lehátek na nově vybudovaném ochozu a především s čirou vodou, kterou zajišťuje nové filtrační zařízení. Do bazénu již není možné vcházet jako dříve odkudkoliv, ale pouze přes takzvané čisté zóny a je zde vybudován i přístup pro vozíčkáře. Milým překvapením pro malé návštěvníky je zbrusu nové brouzdaliště a na jiném místě také dětské hřiště, kterému doslova vévodí pirátská loď.

Jsou zde ale také další herní prvky jako například houpačky, skluzavky a prolézačky. Také ctitelé sportovního vyžití mají nyní řadu možností, jak trávit volný čas, pokud nejsou zrovna ve vodě či na lehátku. Jsou zde hřiště pro plážový volejbal, fotbálek, badminton, stoly pro stolní tenis i ruské kuželky. V areálu nechybí ani písečná pláž s trampolínou. V areálu jsou i nové převlékárny a stánek občerstvení.

Mimo sezónu chce město uzavřít jen areál s bazénem a sportoviště u Jičínské ulice nechá přístupné. „Je škoda, aby tento park se zelení a skvělými sportovišti nemohli lidé využívati v dalších částech roku,“ dodal Nwelati.

Na ploše fotbalového hřiště SKP vyroste v budoucnu krytý akvapark a celý areál se tak propojí do velkého krytého i otevřeného vodního světa.