Chřipka dál vládne republice. Také Boleslavi a Středočeskému kraji. I proto od soboty až do odvolání platí v Klaudiánově nemocnici zákaz návštěv. „K zákazu návštěv vedení nemocnice přistoupilo proto, aby byli chráněni jak hospitalizovaní pacienti, tak i ošetřující personál. Chápeme, že omezení návštěv je pro pacienty, jejich příbuzné a přátele nepříjemné, žádáme však o toleranci a pochopení,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. 

Nemocnost na Mladoboleslavsku stále stoupá. „Na okrese máme 1774 nemocných a velmi pravděpodobně stojíme na začátku epidemie,“ řekla Eva Kavalírová z protiepidemického oddělení krajské hygienické stanice pro okres Mladá Boleslav a doplnila, že hranice pro epidemii je 1700 nemocných na 100 tisíc obyvatel. „Zvyšuje se počet lidí s akutními respiračními obtížemi, a to ve všech věkových skupinách, nejvíce ovšem v kategorii 25 – 59 let, tedy lidí v produktivním věku,“ vysvětlila.

Vysoké hodnoty nemocných hlásí také například Benešov (1963), Kladno (1926), Kolín (1818) i Mělník (2333). „V Mělníku jsme nárůst zaznamenali především u dětí,“ konstatovala hygienička. Střední Čechy, jako celek, vykazují aktuálně 2070 nemocných na 100 tisíc obyvatel. 

„Těžko říci jak se situace bude vyvíjet dál. Epidemie může skončit za dva týdny nebo může trvat až do března,“ řekla Eva Kavalírová a dodala, že nezanedbatelný vliv na šíření respiračních nemocí má vedle počasí také kázeň lidí. „Nemocní by neměli chodit mezi lidi a situaci by mohlo prospět, kdyby začalo mrznout.“