V Mladé Boleslavi částečně končí celozávodní dovolená. V neděli 28. července se rozjede výroba modelů Octavia a Rapid na výrobní lince MB I s plnou denní kapacitou 1200 vozů, a to noční směnou. Nejzásadnější úpravy se v Mladé Boleslavi ale týkají především příprav na výrobu dalšího modelu ŠKODA Rapid Spaceback. Jeho sériová výroba bude zahájená v polovině srpna letošního roku.

Automobilka využila období celozávodní dovolené k provedení nezbytných technologických a ergonomických úprav a postupně připravuje testovací provoz linky MB II. Nový vůz se bude vyrábět na montážní lince společně se současným modelem Fabia.

V Mladé Boleslavi tak byly prováděny různé akce v 9 výrobních halách. Bylo a je zde realizováno celkem 174 jednotlivých projektů. Na úpravách se podílelo 62 projektantů a téměř dva tisíce zaměstnanců třiceti externích firem.

V některých výrobních provozech v Mladé Boleslavi se přitom výroba o celozávodní dovolené nezastavila. Jde například o hutní závod a kovárnu.

Výroba modelu Fabia v Mladé Boleslavi bude zahájena noční směnou v neděli 4. srpna. Celozávodní dovolená byla organizovaná ve všech třech českých závodech společnosti ŠKODA AUTO od 15. července 2013.