Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Mnichově Hradišti to vře: kdy bude mít město starostu?

Mnichovo Hradiště - Lídr vítězné strany Ondřej Lochman se postupně schází se všemi stranami, jasněji bude snad na počátku týdne

17.10.2014 3
SDÍLEJ:

Ondřej LochmanFoto: Archiv Ondřeje Lochmana

Tajemné jako hrad v Karpatech se může zdát povolební vyjednávání v Mnichově Hradišti.

Město čeká řada změn. Nejhlavnější z nich je nový starosta. Současný, Arnošt Vajzr, již nekandidoval a chystá se do důchodu. Kdo se stane jeho nástupcem? Otěže budoucnosti města má v ruce lídr vítězného uskupení Žijeme pro Hradiště Ondřej Lochman.

„Postupně se scházíme se všemi stranami, které od voličů dostaly mandát, aby zasedly v zastupitelstvu," řekl Ondřej Lochman. Které to konkrétně jsou a co bylo předmětem jednání, to si nechal pro sebe. „Jasněji bude na začátku týdne. Situaci by významně ulehčilo, kdyby se v našem systému mohl starosta volit přímo. Ne všechny strany totiž respektují vítěze voleb a přemýšlí o svých variantách," nepřímo popsal potíže 
v probíhajícím vyjednávání.

Upozornil ale, že jako lídr uskupení, které ve volbách získalo osm mandátů, je připraven převzít post starosty. Ujal by se ho ve chvíli, kdy by se podařilo vytvořit silnou koalici, která by nestála na křehké většině dvanácti hlasů.

Jak situace dopadne? To si 
v současné době netroufl odhadovat ani dosavadní starosta Arnošt Vajzr. Očividně by se do spekulací ale rád pustil.

Momentálně čerpá dovolenou. „Nevím, jak se vyvinou dohody šesti uskupení. Už nejsem ve vyjednávacím týmu, a tak nemám relevantní informace," vzkázal Arnošt Vajzr s tím, že se aktivní politiku chystá opustit.

Ruce v klíně ale nemá složení ČSSD. Jak Boleslavskému deníku řekl Václav Haas, člen druhé nejúspěšnější strany, sešli se již se všemi zvolenými zástupci. „Připadalo nám to jako elementární slušnost. S Žijeme pro Hradiště jsme už jednali a bavili jsme se především o programových záležitostech," potvrdil Václav Haas. Otázku spolupráce považuje ještě za předčasnou. Do případné koalice ale nehodlá vstoupit s kandidáty, kteří nechtějí respektovat vítěze komunálních voleb.

Trochu skeptické je ale k vývoji spolupráce s vítěznou stranou ANO 2011. Například Aleš Jirásek, lídr strany, považuje celou situaci zatím za otevřenou. „Podpoříme, co bude mít smysl. Nelíbí se nám ale, že Žijeme pro Hradiště vstoupilo do politiky se spolkovou činností, která s vedením města nemá nic společného," konstatoval.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení