„Dlouho jsme přemýšleli, jak jinak využít vyřazené knihy, než je odvézt do sběru,“ řekl zástupce ředitele Vratislav Kozák. S nápadem postavit vánoční strom z knih přišly učitelky z kabinetu českého jazyka. Na stavbě se budou podílet učitelé, žáci a příležitost budou mít i návštěvníci školy. Jak bude strom vysoký, to se nyní neví, stavba bude muset být velice pečlivá.


V rámci oslav škola otevře všechny své prostory, vystaví moderní učební pomůcky, ale i ty historické, včetně dobových fotografií. Bude se soutěžit v jízdě zručnosti s „paleťákem či rudlíkem“. Další „vylomeninou“ zcela jistě bude soutěž o nejlepší fotografii z takzvaných živých obrazů.


V čajovně budou vystaveny obrazy učitelky Lenky Wenzelové. V učebně výpočetní techniky poběží tisk na 3D tiskárně a po splnění úkolu obdrží účastník vytištěnou sovičku. Právě sova je totiž v logu školy.


„Za 65 let existence školy absolvovalo školu v 326 třídách 6588 žáků. Další informace o škole získáte na stránkách školy www.odbskmb.cz nebo v almanachu, který škola k výročí vydává,“ uvedl ředitel školy Jiří Šlégl.