„Sdílená kola se u Boleslaváků těší velké oblibě a jsem rád, že díky nově umístěné dobíjecí stanici opět zvyšujeme kvalitu této služby,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Sdílená kola fungují v Mladé Boleslavi od června 2019, město ve spolupráci s Nadačním fondem Škoda Auto podporuje první patnáctiminutovku zdarma. Od léta 2020 jsou cyklistům k dispozici i elektrokola, jejich uživatelé platí korunu za minutu výpůjčky. Doposud v případě vybití musela být elektrokola svážena do dílny a po dobití opět rozvážena po městě.

„Dobíjecí stanice částečně usnadní práci našim pracovníkům v terénu a zároveň zvýší dostupnost elektrokol ve městě. Prosíme uživatele, aby do dobíjecí stanice U Stadionu umisťovali pouze naše elektrokola. Mechanickým kolům jsou nadále určeny běžné stojany,“ uvedl Lukáš Krejčík ze společnosti NextBike. Jedná se o první dobíjecí stanici na sdílená elektrokola v Mladé Boleslavi.

„Pro lokalitu u Městské sportovní haly jsme se rozhodli s ohledem na data, která máme k dispozici, a na páteřní cyklostezky, které tudy vedou. Zároveň v sousedství budujeme parkovací dům P+R, takže i tato návaznost se do budoucna logicky nabízí. A pro realizaci bylo důležité pochopitelně i umístění na našem pozemku s dobrou dostupností elektrické energie,“ vysvětlil Bouška.

V případě úplného vybití elektrokola se v terminálu dobije přibližně za čtyři a půl hodiny.

V červnu se v Mladé Boleslavi uskutečnilo 27 363 výpůjček sdílených kol, což je v průměru přes 900 denně. Cyklisté ve městě mohou využít přes 22 kilometrů cyklostezek. Postupně se rozšiřují parkovací zóny také v příměstských částech, aktuálně například v Podlázkách, Debři či Podchlumí. Nyní se buduje páteřní úsek cyklostezky podél náměstí Republiky.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.