"Letos by mělo být laděno do dvou barev a v tuto chvíli žádnou zásadní investici do výzdoby neplánujeme, investovali jsme do ní totiž v loňském roce,“ odpověděla na otázku, zda se město chystá investovat do výzdoby v letošním roce.

Vánoční strom přijede na Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi nejspíše 24. listopadu, rozsvěcení ho čeká v první adventní neděli odpoledne, jak je ostatně tradicí. „Vánoční strom tentokrát pochází z Kropáčovy Vrutice a majitelka ho městu věnovala zdarma,“ okomentovala Šárka Charousková. Město dárcům každý rok nabízí možnost, že strom – poté, co splní svoji dekorativní vánoční funkci – město naštípe a přiveze zpátky ve formě palivového dřeva na topení. „V minulých letech o to zájem ze strany dárců byl,“ uvedla.

V Mladé Boleslavi vánoční výzdobu každý rok rozšiřují do dalších částí města. „Když se nakoupí nové osvětlení, to stávající je pak využito například v okrajových čtvrtích nebo na sídlišti, kde v minulých letech nebylo zvykem výzdobu dělat vůbec,“ dodala mluvčí magistrátu Šárka Charousková.