Na paškál si pak vzali téma nezbytných opravy komunikací a chodníků právě v Michalovicích, ale také plánované novinky v autobusové dopravě, rozšiřování železničního podjezdu v Podlázkách nebo výstavbu nového multifunkčního sportovního hřiště. Místním se také nelíbí porušování zákazu parkování na ulicích.

Podle Nwelatiho by nové linky městské hromadné dopravy mohly brázdit michalovické ulice už letos v létě. V současné době je prý míč na straně nezávislých firem a odborníků. Ti mají společně plán města posoudit tak, aby vše efektivně fungovalo.

V Michalovicích je ale potřeba více úprav, jelikož se jedná o rychle se rozvíjející a navíc nejmladší mladoboleslavskou příměstskou část. Proto místní obyvatele pálila také otázka víceúčelového sportoviště. Jeho budoucnost je ale závislá na odkupu soukromého pozemku, na kterém by mělo vyrůst.

Řeší zde také problém, který je evergreenem mnoha měst nejen v celém Středočeském kraji. Otázka špatného parkování. „Hledáme způsob, jak našim sousedům – především těm novým – vysvětlit, že se v této čtvrti opravdu na komunikacích parkovat nesmí a nedá,“ zmínil zástupce místních obyvatel Jindřich Zítka s tím, že každý z nich má na svém pozemku místo, kde může parkovat, případně garáž. „Veškerá nová výstavba byla kolaudována s tím, že stání pro auta si musí každý zajistit na vlastním pozemku,“ upozornil Zítka.

Problematikou parkování se v Michalovicích bude do budoucna zabývat městská policie.