Ve svém hotelu pro zvířata pečují Pavel a Pavla Douskovi o všechny hosty jako o své vlastní zvířecí miláčky. O tom jsme před dvěma měsíci informovali. Kromě zvířat se do jejich péče ale mohou svěřit také lidé.

„Spousta z nás má dnes sedavé zaměstnání a řada dětí tráví mnoho času u počítače. Z toho plynou zdravotní, ale také psychické problémy," vypočítává Pavel Dousek.

To byl jeden z důvodů, proč se společně s partnerkou rozhodl nabízet komplexní péči o tělo a mysl prostřednictvím hipoterapie, masáží nebo mastí a bylinných čajových směsí vlastní výroby.

„Kontakt s koněm vás mění. Krmíte ho, čistíte mu kopyta, češete ho a on vás pak za odměnu sveze. Ten zážitek je silný pro zdravého, nemocného i mentálně postiženého člověka," pokračuje Dousek.

Po absolvování hipoterapie, jejíž délka se odvíjí od zdravotního stavu pacienta, můžete v Krpech absolvovat rovněž sportovní či některou speciální masáž. Pavla Dousková-Dvořáková má na repertoáru jak klasické rekondiční masáže, tak masáže lymfatické proti celulitidě, medové nebo japonskou masáž Shiatsu.

„Většina fyzických obtíží plyne z psychiky. Psychické problémy se nějakým způsobem vždy projeví na těle. Shiatsu působí na tělo i psychiku, protože obnovuje v člověku rovnováhu a spouští samoléčící procesy," představuje terapeutickou metodu Pavla Dousková- Dvořáková, která ji i další masážní techniky praktikuje už léta.

Shiatsu pracuje s lidskou energií, jež proudí tělem zvláštními drahami. Na nich mohou v místě problému vznikat přehrady, z nichž se tvoří třeba záněty. Tato postižená místa Shiatsu hledá, uvádí do původního stavu a tím znovu nastoluje rovnováhu.

Zároveň respektuje fakt, že každý člověk je jiný. Na každého tak může mít jiný efekt.

„Stalo se mi, že paní po Shiatsu dorazila ve čtyři hodiny domů a spala bez přestání až do devíti do rána. Moje kamarádka po masáži dokonce přestala kouřit. Dopady jsou různé," pokračuje masérka.

Techniku, která vám může pomoci při hubnutí, získávání energie či zvyšování sebevědomí, si můžete stejně jako ostatní masáže dopřát i v pohodlí svého domova. Masérka za vámi ráda dorazí.