A za vším stojí plánovaná stavba sportovní haly, která by měla pokrýt potřebu zdejších obyvatel.

Stávající Městská hala vedle fotbalového stadiónu je vytížená zejména v odpoledních hodinách, kdy kapacitně nedostačuje,  ovšem dopoledne zeje prázdnotou.

„Plán prosadit vznik další sportovní haly, která tu citelně chybí, nosím v hlavě prakticky už od doby, kdy jsem nastoupil na radnici," vysvětluje náměstek primátora Daniel Marek (TOP 09).

Ten je podle svých slov zastáncem toho, aby bylo nové sportoviště situováno někam do lokality Na Slavoji.

„Je to logické, v dosahu tu jsou základní školy, a navíc jediná dvě hřiště, která svými rozměry vyhovují  některým sportům, ať už jde o futsal, házenou, basketbal a další, jsou v Boleslavi na Pastelce a právě ve stávající hale," vysvětluje důvody, proč situovat stavbu právě sem.

S tímto názorem se ztotožňuje i druhý primátorův náměstek, Jiří Bouška (Volba pro město):

„Ze zkušenosti dlouholetého sportovce musím říct, že zázemí, které by nová hala poskytla, ve městě chybí. A varianta postavit ji v blízkosti některé ze základních škol, ať už je to 5. nebo 6. základní škola, je podle mého názoru jediná přijatelná a logická," uvedl Bouška.

Dodal také, že jak na 5., tak na 6. základní škole by byl tento projekt reálný, Šestka má navíc výhodu fungujícího zázemí, tedy například šaten, které by sportovci mohli využívat. Došlo by sice k zabrání jednoho z hřišť, které tu je i pro veřejnost, nicméně jeho vytíženost je minimální.

Z opozičních zastupitelů se k této variantě přiklání Robin Povšík, Jan Hamáček (oba ČSSD) a  Karel Skála (KSČM).

Opačný názor zastávají dva nejvyšší muži města, tedy primátor Raduan Nwelati a první náměstek Adolf Beznoska (oba ODS). Alespoň tak to vyznělo na čtvrtečním zastupitelstvu města.

„Varianta postavit novou halu vedle té stávající je z ekonomického a podle mých zkušeností i sportovního hlediska naprosto nejvýhodnější, může ji obsluhovat stejný personál, do jisté míry by mohlo být společné i zázemí obou hal,"  poukázal na přednosti tohoto řešení Adolf Beznoska.

Primátor Raduan Nwelati však tvrdí, že se on ani jeho první náměstek v současnosti neztotožňují ani s jednou variantou, a jsou připraveni na toto téma dále diskutovat. "Všichni ještě živě diskutujeme o pro a proti, a všechny argumenty, které padají, mají své oprávnění," dodal primátor.