Stavbu v Mnichově Hradišti zahájili 23. ledna v devět hodin dopoledne. Komunitní centrum vyroste v tamní Mírové ulici. Centrum bude mít však ještě jednu funkci, poskytne zázemí pro školní kuchyni a jídelnu pro nedalekou základní a mateřskou školu. Což je využití, které komunitní centra obvykle neposkytují.

„Ve městě vznikne unikátní budova. Bude moderní a z pohledu architektonického řešení odvážná. Možná proto v ní nenalezne zalíbení úplně každý,“ míní starosta Ondřej Lochman a pokračuje: „Půjde o stavbu, kde se budou potkávat děti, mladí i celé rodiny. Sloužit bude školce, škole, Klubu dětí a mládeže, organizacím poskytujícím sociální péči rodinám a rovněž bude poskytovat zázemí kulturním akcím. Pracovně této stavbě říkám „chytrá krabička“, její vnitřní prostory totiž nabízejí celou řadu různých hravých využití.“

Má jít o moderní vzdušnou a prosvětlenou stavbu, která bude díky velkým oknům propojená s ulicí. Výstavbou se ale také podle zastupitelů „otevře cesta“ k revitalizaci Mírové ulice, která se rozeběhla už při přípravách realizace komunitního centra. Loni například došlo k přesunutí trafostanice. Bourání pak čeká současnou výdejnu jídel a úpravám se nevyhne také Mateřské škole Mírová.

Výhledově by Mnichovo Hradiště dále chtělo vytvořit nový park, právě na místě, kde ještě stále stojí výdejna jídel. Zastupitelé slibují, že celá Mírová ulice ožije.