Ačkoliv se jedná o každoroční záležitost, veřejnost na zásahy často příliš kladně nenahlíží. Martina Krulíková z odboru investic a komunálního hospodářství proto zdůraznila, že kácení neprobíhá svévolně. „Část stromů je kácena na základě špatného zdravotního stavu. Ten posuzují dendrologové a nemusí být na první pohled laikovi zjevný. Další část kácení souvisí s plánovanými investicemi,“ uvedla.

V uplynulém týdnu tak ve městě pokáceli několik borovic a bříz v parku u nádraží, které byly již zcela suché. Místo nich přibudou stromy nové – v rámci projektu obnovy celého parku.

Dále proběhne kácení v okolí Mateřské školy Jaselská. Zde půjde k zemi kvůli špatnému stavu pět sakur a místo nich město vysadí osm nových. Jejich dosadba zajistí obnovu aleje, ve které je nyní mnohem více stromů na kraji životnosti.

Dalším důvodem úprav dřevin jsou nutné stavební úpravy. Tak je tomu v případě propojky mezi ulicí Jaselská a garážemi. Ještě letos sem město nasadí sedm jírovců. V Jaselské rovněž pokácejí dva jeřáby, které jsou ve špatném stavu. Ulici chce město opravit a podél poté opět nasadit jeřáby.

Kácení se dotkne i ulice Víta Nejedlého, kde se bude týkat devíti stromů a keřů v okolí bytovek. I zde je příčinou jejich zdravotní stav.