Vše odstartovalo už minulý pátek, kdy do Dobrovice zavítali krajané z Chorvatska a desítkám přihlížejících diváků zazpívali, zatancovali a zahráli divadlo.
Dnes úderem devatenácté hodiny začne v Městském divadle koncert dechového orchestru Dobrovanka a dětského pěveckého sboru Základní a mateřské školy v Dobrovici.

O den později na tom samém místě a ve stejnou dobu slavnostně zasednou dobrovičtí zastupitelé. Následovat bude koncert Mladoboleslavského komorního orchestru pod taktovkou Jiřího Nováka. Zazní například skladby od Mozarta či Dvořáka.

Největší oslavy jsou naplánované na sobotu 31. května. Od desáté hodiny dopolední čeká na návštěvníky na Palackého náměstí středověký jarmark. Účinkovat při něm budou i rytíři.

V půl jedenácté obcí projde slavnostní průvod. O půl hodiny později přijede do Dobrovice Jindřich z Valdštejna. Následovat budou rytířské souboje, lidé se budou moci podívat, jak se dříve mučilo nebo jak se razily mince.

Dobrovickým náměstím se také rozezní slavnostní fanfáry, které lidem z terasy radnice přednese Žesťový kvintet hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Další fanfáry, tentokráte z věže radnice, zazní v půl desáté večer.

Další z koncertů je připravený na devatenáctou hodinu v Městském divadle. Úderem dvaadvacátého hodiny se lidé mohou těšit na velký ohňostroj.
Oslavy ale budou pokračovat i v neděli. Na devátou hodinu je připravena bohoslužba v kostele sv. Bartoloměje. Mezi desátou a dvanáctou hodinou si lidé budou moci prohlédnout prostory základní a mateřské školy. Ve 13 hodin se v Městském divadle sejdou dobrovičtí rodáci. Vše zakončí koncert na Palackého náměstí, začínající ve 14 hodin.